ISL 2021 Regular match 11 (11/18) ISL 2021 Regular match 11 (11/18)

team logo
team logo
team logo
team logo
watch placeholder
CHOOSE SESSION TO WATCH

Match schedule

DAY 1 — 2021/09/29

Time CET
Time PT
Time ET
Time JST

DAY 2 — 2021/09/30

Time CET
Time PT
Time ET
Time JST
View full schedule of matches

CLUB MATCH SCORE

Team Name
Team Rating (pts)
1
DC Trident (DCT)
DCT
506.0
2
Iron (IRON)
IRON
497.0
3
NY Breakers (NYB)
NYB
388.5
4
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
385.5

EVENTS STRENGTH icon info

team logo DC Trident
team logo Iron
team logo NY Breakers
team logo Tokyo Frog Kings
finger scroll
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
N/A
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
3
N/A
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
2
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
N/A
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
N/A
N/A
N/A
ranking gem
1
ranking gem
5
N/A
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
13
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
ranking gem
2
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
8
ranking gem
10
ranking gem
1
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
5
N/A
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
N/A
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
N/A
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
3
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
2
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
2
ranking gem
10
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
N/A
N/A
N/A
ranking gem
2
ranking gem
4
N/A
CHOOSE SESSION TO WATCH

Skin race selection

Men
Women

Round 1

Dorina Szekeres
IRON
fly back breast free

Round 2

Kosuke Kitajima
TOK
fly back breast free

Round 3

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Stroke of Skins

free

Round 1

Martin Truijens
NYB
fly back breast free

Round 2

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Round 3

Dorina Szekeres
IRON
fly back breast free

Stroke of Skins

breaststroke

Men

Freestyle arrow down

Round 1

Dorina Szekeres
IRON
fly back breast free

Round 2

Kosuke Kitajima
TOK
fly back breast free

Round 3

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Stroke of Skins

free

Women

Freestyle arrow down

Round 1

Martin Truijens
NYB
fly back breast free

Round 2

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Round 3

Dorina Szekeres
IRON
fly back breast free

Stroke of Skins

breaststroke

Races

women 100M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Ranomi Kromowidjojo
Iron (IRON)
IRON
51.85 9.0
2 Anna Hopkin
DC Trident (DCT)
DCT
51.99 7.0
3 Barbora Seemanova
Iron (IRON)
IRON
52.31 6.0
4 Isabella Hindley
DC Trident (DCT)
DCT
52.58 5.0
5 Catherine DeLoof
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
52.68 4.0
6 Marrit Steenbergen
NY Breakers (NYB)
NYB
52.93 2.5
6 Daria S Ustinova
NY Breakers (NYB)
NYB
52.93 2.5
8 Mallory Comerford
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
53.85 1.0

men 100M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Aleksandr Shchegolev
DC Trident (DCT)
DCT
46.66 9.0
2 Matthew Temple
NY Breakers (NYB)
NYB
46.78 7.0
3 Stan Pijnenburg
NY Breakers (NYB)
NYB
46.93 6.0
4 Nandor Nemeth
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
46.96 5.0
5 Pedro Spajari
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
47.25 4.0
6 Matt Richards
Iron (IRON)
IRON
47.34 3.0
7 Velimir Stjepanovic
DC Trident (DCT)
DCT
47.47 2.0
8 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
47.50 1.0

women 200M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Svetlana Chimrova
NY Breakers (NYB)
NYB
2:03.76 10.0
2 Alys Thomas
Iron (IRON)
IRON
2:04.77 7.0
3 Yui Ohashi
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
2:06.28 6.0
4 Leah Gingrich
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
2:06.59 5.0
5 Zsuzsanna Jakabos
DC Trident (DCT)
DCT
2:07.02 4.0
6 Ana Catarina Martins Cunha Monteiro
NY Breakers (NYB)
NYB
2:07.80 3.0
7 Maria Ugolkova
Iron (IRON)
IRON
2:07.94 2.0
8 Madeline Groves
DC Trident (DCT)
DCT
2:09.21 -

men 200M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Daiya Seto
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:51.29 10.0
2 Camden Murphy
DC Trident (DCT)
DCT
1:51.93 7.0
3 Zach Harting
DC Trident (DCT)
DCT
1:52.60 6.0
4 Philip Heintz
NY Breakers (NYB)
NYB
1:52.91 5.0
5 Luiz Melo
Iron (IRON)
IRON
1:53.12 4.0
6 Jakub Majerski
NY Breakers (NYB)
NYB
1:53.70 3.0
7 Mikhail Vekovishchev
Iron (IRON)
IRON
1:55.13 2.0
8 Maarten Brzoskowski
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:57.41 -

women 100M Back

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Alexandra DeLoof
DC Trident (DCT)
DCT
56.83 9.0
2 Linnea Mack
DC Trident (DCT)
DCT
57.11 7.0
3 Catherine DeLoof
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
57.27 6.0
4 Paulina Peda
NY Breakers (NYB)
NYB
57.47 5.0
5 Ingeborg Vassbakk Loyning
Iron (IRON)
IRON
58.04 4.0
6 Gabrielle DeLoof
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
58.44 3.0
7 Africa Zamorano Sanz
Iron (IRON)
IRON
58.79 2.0
8 Daria Zevyna
NY Breakers (NYB)
NYB
58.83 1.0

men 100M Back

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Mark Nikolaev
DC Trident (DCT)
DCT
49.65 9.0
2 Robert Glinta
Iron (IRON)
IRON
49.71 7.0
3 Lorenzo Mora
Iron (IRON)
IRON
50.44 6.0
4 Jacob Pebley
DC Trident (DCT)
DCT
50.65 5.0
5 Ole Braunschweig
NY Breakers (NYB)
NYB
50.69 4.0
6 Grigory Tarasevich
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
50.71 3.0
7 Mewen Tomac
NY Breakers (NYB)
NYB
51.41 2.0
8 Richard Bohus
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
51.53 1.0

women 100M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Costanza Cocconcelli
Iron (IRON)
IRON
58.54 10.0
2 Alicja Tchorz
NY Breakers (NYB)
NYB
58.77 7.0
3 Abbie Wood
NY Breakers (NYB)
NYB
58.83 6.0
4 Chihiro Igarashi
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
58.89 5.0
5 Klaudia Nazieblo
DC Trident (DCT)
DCT
59.76 4.0
6 Bailey Andison
DC Trident (DCT)
DCT
1:00.04 3.0
7 Maria Ugolkova
Iron (IRON)
IRON
1:00.18 2.0
8 Paige Madden
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:02.86 -1.0

men 100M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Marco Orsi
Iron (IRON)
IRON
51.62 9.0
2 Andreas Vazaios
DC Trident (DCT)
DCT
51.88 7.0
3 Leonardo Coelho Santos
Iron (IRON)
IRON
52.34 6.0
4 Joe Litchfield
NY Breakers (NYB)
NYB
52.78 5.0
5 Tommy Cope
DC Trident (DCT)
DCT
53.03 4.0
6 Stan Pijnenburg
NY Breakers (NYB)
NYB
53.25 3.0
7 Daniil Pasynkov
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
53.32 2.0
8 Vladimir Morozov
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
53.33 1.0

women 100M Breast

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Molly Renshaw
NY Breakers (NYB)
NYB
1:04.84 9.0
2 KANAKO WATANABE
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:05.02 7.0
3 Ida Hulkko
Iron (IRON)
IRON
1:05.19 6.0
4 Miranda Tucker
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:05.25 5.0
5 Tatiana Belonogoff
DC Trident (DCT)
DCT
1:05.70 4.0
6 Sarah Vasey
NY Breakers (NYB)
NYB
1:05.84 3.0
7 Maria Temnikova
DC Trident (DCT)
DCT
1:06.05 2.0
8 Jenna Strauch
Iron (IRON)
IRON
1:06.06 1.0

men 100M Breast

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Yasuhiro Koseki
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
56.54 10.0
2 Alessandro Pinzuti
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
57.20 7.0
3 Cody Miller
DC Trident (DCT)
DCT
57.39 6.0
4 Bernhard Reitshammer
Iron (IRON)
IRON
57.64 5.0
5 Erik Persson
Iron (IRON)
IRON
58.00 4.0
6 Felipe Silva
DC Trident (DCT)
DCT
58.10 3.0
7 Marco Koch
NY Breakers (NYB)
NYB
58.69 2.0
8 James Wilby
NY Breakers (NYB)
NYB
1:00.04 -1.0

women 50M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Ranomi Kromowidjojo
Iron (IRON)
IRON
25.23 12.0
2 Melanie Henique
Iron (IRON)
IRON
25.43 7.0
3 Linnea Mack
DC Trident (DCT)
DCT
25.48 6.0
4 Svetlana Chimrova
NY Breakers (NYB)
NYB
25.91 5.0
5 Aly Tetzloff
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
26.08 4.0
6 Alicja Tchorz
NY Breakers (NYB)
NYB
26.16 3.0
7 Madeline Groves
DC Trident (DCT)
DCT
26.29 -
8 Chihiro Igarashi
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
26.31 -

men 50M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Nicholas Santos
Iron (IRON)
IRON
21.81 24.0
2 Takeshi Kawamoto
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
22.45 7.0
3 Camden Murphy
DC Trident (DCT)
DCT
22.66 6.0
4 Matthew Temple
NY Breakers (NYB)
NYB
22.88 -
5 Mikhail Vekovishchev
Iron (IRON)
IRON
23.02 -
6 Jakub Majerski
NY Breakers (NYB)
NYB
23.04 -
7 Zach Harting
DC Trident (DCT)
DCT
23.05 -
8 Maarten Brzoskowski
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
23.87 -

women 200M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Barbora Seemanova
Iron (IRON)
IRON
1:53.97 9.0
2 Leah Neale
DC Trident (DCT)
DCT
1:54.90 7.0
3 Marrit Steenbergen
NY Breakers (NYB)
NYB
1:55.08 6.0
4 Gabrielle DeLoof
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:55.38 5.0
5 Joanna Evans
DC Trident (DCT)
DCT
1:55.70 4.0
6 Daria S Ustinova
NY Breakers (NYB)
NYB
1:55.75 3.0
7 Veronika Andrushenko
Iron (IRON)
IRON
1:55.86 2.0
8 Paige Madden
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:56.39 1.0

men 200M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Aleksandr Shchegolev
DC Trident (DCT)
DCT
1:42.37 10.0
2 Joe Litchfield
NY Breakers (NYB)
NYB
1:42.84 7.0
3 Velimir Stjepanovic
DC Trident (DCT)
DCT
1:43.30 6.0
4 Matt Richards
Iron (IRON)
IRON
1:43.31 5.0
5 Luiz Melo
Iron (IRON)
IRON
1:43.60 4.0
6 Cristian Quintero
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:43.69 3.0
7 Nandor Nemeth
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
1:45.58 2.0
8 Jakub Kraska
NY Breakers (NYB)
NYB
1:46.98 -

mixed 4 X 100M Medley

Completed
finger scroll
Rank Team/Athlete Time (sec) Team Rating (pts)
1 Iron (IRON) 3:35.50 18.0
Robert Glinta 50.25
Kirill Strelnikov 57.16
Emilie Beckmann 56.63
Ranomi Kromowidjojo 51.46
2 DC Trident (DCT) 3:36.11 14.0
Alexandra DeLoof 57.40
Felipe Silva 57.50
Camden Murphy 49.76
Anna Hopkin 51.45
3 Iron (IRON) 3:37.13 12.0
Guilherme Basseto 50.91
Bernhard Reitshammer 56.80
Alys Thomas 57.70
Barbora Seemanova 51.72
4 DC Trident (DCT) 3:37.27 10.0
Jacob Pebley 50.26
Cody Miller 57.49
Ting Wen Quah 57.42
Isabella Hindley 52.10
5 Tokyo Frog Kings (TOK) 3:38.96 8.0
Grigory Tarasevich 51.42
Yasuhiro Koseki 57.49
Aly Tetzloff 57.50
Catherine DeLoof 52.55
6 NY Breakers (NYB) 3:40.07 6.0
Ole Braunschweig 51.02
Philip Heintz 58.43
Svetlana Chimrova 57.12
Lucy Hope 53.50
7 NY Breakers (NYB) 3:40.16 4.0
Paulina Peda 58.57
Marco Koch 58.93
Jakub Majerski 49.60
Kornelia Fiedkiewicz 53.06
8 Tokyo Frog Kings (TOK) 3:40.21 2.0
Richard Bohus 51.85
Alessandro Pinzuti 56.97
Chihiro Igarashi 57.76
Julie Meynen 53.63

women 400M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Bailey Andison
DC Trident (DCT)
DCT
4:27.11 18.0
2 Abbie Wood
NY Breakers (NYB)
NYB
4:27.76 8.0
3 Yui Ohashi
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
4:31.23 9.0
4 Zsuzsanna Jakabos
DC Trident (DCT)
DCT
4:33.35 9.0
5 Africa Zamorano Sanz
Iron (IRON)
IRON
4:34.96 6.0
6 Costanza Cocconcelli
Iron (IRON)
IRON
4:35.53 3.0
7 Paige Madden
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
4:41.41 -
8 Ana Catarina Martins Cunha Monteiro
NY Breakers (NYB)
NYB
4:43.33 -

men 400M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Brendon Smith
NY Breakers (NYB)
NYB
3:59.33 16.0
2 Daiya Seto
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
4:01.92 11.0
3 Andreas Vazaios
DC Trident (DCT)
DCT
4:03.37 9.0
4 Jay Litherland
DC Trident (DCT)
DCT
4:03.58 6.0
5 Brandonn Almeida
NY Breakers (NYB)
NYB
4:04.00 6.0
6 Erik Persson
Iron (IRON)
IRON
4:05.60 3.0
7 Leonardo Coelho Santos
Iron (IRON)
IRON
4:07.97 2.0
8 Daniil Pasynkov
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
4:09.05 -

women 50M Skins

Completed
finger scroll

Round 1

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Ida Hulkko
Iron (IRON)
IRON
29.72 10.0
2 Miranda Tucker
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
29.96 7.0
3 Jenna Strauch
Iron (IRON)
IRON
30.19 5.5
3 Sarah Vasey
NY Breakers (NYB)
NYB
30.19 5.5
5 Tatiana Belonogoff
DC Trident (DCT)
DCT
30.22 4.0
6 Molly Renshaw
NY Breakers (NYB)
NYB
30.27 3.0
7 KANAKO WATANABE
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
30.37 2.0
8 Maria Temnikova
DC Trident (DCT)
DCT
30.99 -

Round 2

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Miranda Tucker
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
30.02 9.0
2 Ida Hulkko
Iron (IRON)
IRON
30.12 7.0
3 Jenna Strauch
Iron (IRON)
IRON
30.76 6.0
4 Sarah Vasey
NY Breakers (NYB)
NYB
30.88 5.0

Final

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Miranda Tucker
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
30.34 14.0
2 Ida Hulkko
Iron (IRON)
IRON
31.21 7.0

men 50M Skins

Completed
finger scroll

Round 1

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Ryan Hoffer
DC Trident (DCT)
DCT
21.03 9.0
2 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
21.17 7.0
3 Matthew Temple
NY Breakers (NYB)
NYB
21.19 6.0
4 Stan Pijnenburg
NY Breakers (NYB)
NYB
21.27 5.0
5 Marco Orsi
Iron (IRON)
IRON
21.44 4.0
6 Mark Nikolaev
DC Trident (DCT)
DCT
21.62 3.0
7 Pedro Spajari
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
21.73 2.0
8 Vladimir Morozov
Tokyo Frog Kings (TOK)
TOK
21.77 1.0

Round 2

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Matthew Temple
NY Breakers (NYB)
NYB
21.90 9.0
2 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
22.14 7.0
3 Stan Pijnenburg
NY Breakers (NYB)
NYB
22.37 6.0
4 Ryan Hoffer
DC Trident (DCT)
DCT
22.67 5.0

Final

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
22.72 14.0
2 Matthew Temple
NY Breakers (NYB)
NYB
22.96 7.0