ISL 2021 Playoff match 1 (12/18) ISL 2021 Playoff match 1 (12/18)

team logo
team logo
team logo
team logo
watch placeholder
CHOOSE SESSION TO WATCH

Match schedule

DAY 1 — 2021/11/11

Time CET
Time PT
Time ET
Time JST

DAY 2 — 2021/11/12

Time CET
Time PT
Time ET
Time JST
View full schedule of matches

CLUB MATCH SCORE

Team Name
Team Rating (pts)
1
Cali Condors (CAC)
CAC
534.5
2
Energy Standard (ENS)
ENS
522.0
3
DC Trident (DCT)
DCT
359.5
4
Iron (IRON)
IRON
340.0

EVENTS STRENGTH icon info

team logo Cali Condors
team logo DC Trident
team logo Energy Standard
team logo Iron
finger scroll
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
5
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
N/A
ranking gem
2
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
5
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
N/A
N/A
ranking gem
2
ranking gem
4
N/A
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
N/A
N/A
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
3
N/A
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
3
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
8
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
5
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
3
ranking gem
4
ranking gem
3
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
2
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
N/A
N/A
ranking gem
1
ranking gem
3
N/A
style
m
50
100
200
400
freestyle
backstroke
breaststroke
butterfly
im
SKIN RACE
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
2
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
2
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
2
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
2
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
N/A
ranking gem
1
ranking gem
4
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
3
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
4
N/A
ranking gem
1
ranking gem
1
ranking gem
1
N/A
N/A
N/A
ranking gem
1
ranking gem
5
N/A
CHOOSE SESSION TO WATCH

Skin race selection

Men
Women

Round 1

Dorina Szekeres
IRON
fly back breast free

Round 2

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Round 3

Jason Lezak
CAC
fly back breast free

Stroke of Skins

free

Round 1

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Round 2

James Gibson
ENS
fly back breast free

Round 3

Jason Lezak
CAC
fly back breast free

Stroke of Skins

backstroke

Men

Freestyle arrow down

Round 1

Dorina Szekeres
IRON
fly back breast free

Round 2

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Round 3

Jason Lezak
CAC
fly back breast free

Stroke of Skins

free

Women

Freestyle arrow down

Round 1

Kaitlin Sandeno
DCT
fly back breast free

Round 2

James Gibson
ENS
fly back breast free

Round 3

Jason Lezak
CAC
fly back breast free

Stroke of Skins

backstroke

Races

women 100M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Siobhan Haughey
Energy Standard (ENS)
ENS
51.46 10.0
2 Sarah fredrica Sjostrom
Energy Standard (ENS)
ENS
51.52 7.0
3 Ranomi Kromowidjojo
Iron (IRON)
IRON
51.86 6.0
4 Erika Brown
Cali Condors (CAC)
CAC
52.24 5.0
5 Natalie Hinds
Cali Condors (CAC)
CAC
52.64 4.0
6 Barbora Seemanova
Iron (IRON)
IRON
52.65 3.0
7 Anna Hopkin
DC Trident (DCT)
DCT
52.90 2.0
8 Annika Bruhn
DC Trident (DCT)
DCT
53.59 -

men 100M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Kliment Kolesnikov
Energy Standard (ENS)
ENS
46.11 9.0
2 Justin Ress
Cali Condors (CAC)
CAC
46.58 7.0
3 Aleksandr Shchegolev
DC Trident (DCT)
DCT
46.81 6.0
4 Kacper Majchrzak
Cali Condors (CAC)
CAC
47.25 5.0
5 Serhii Shevtsov
DC Trident (DCT)
DCT
47.56 4.0
6 Matt Richards
Iron (IRON)
IRON
47.78 3.0
7 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
47.82 2.0
8 Clement Mignon
Energy Standard (ENS)
ENS
47.89 1.0

women 200M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Kelsi Dahlia
Cali Condors (CAC)
CAC
2:05.44 10.0
2 Alys Thomas
Iron (IRON)
IRON
2:06.75 7.0
3 Helena Rosendahl Bach
Energy Standard (ENS)
ENS
2:06.77 6.0
4 Katerine Savard
Cali Condors (CAC)
CAC
2:06.98 5.0
5 Maria Ugolkova
Iron (IRON)
IRON
2:07.90 4.0
6 Klaudia Nazieblo
DC Trident (DCT)
DCT
2:08.68 3.0
7 Viktoria Gunes
Energy Standard (ENS)
ENS
2:09.90 2.0
8 Ting Wen Quah
DC Trident (DCT)
DCT
2:16.17 -1.0

men 200M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Eddie (Kuan-Hung) Wang
Cali Condors (CAC)
CAC
1:52.00 9.0
2 Camden Murphy
DC Trident (DCT)
DCT
1:52.71 7.0
3 Zach Harting
DC Trident (DCT)
DCT
1:53.06 6.0
4 Kregor Zirk
Energy Standard (ENS)
ENS
1:53.90 5.0
5 Luiz Melo
Iron (IRON)
IRON
1:53.91 4.0
6 Jose Martinez
Cali Condors (CAC)
CAC
1:54.49 3.0
7 James Guy
Energy Standard (ENS)
ENS
1:54.58 2.0
8 Leonardo Coelho Santos
Iron (IRON)
IRON
1:55.84 1.0

women 100M Back

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Alexandra DeLoof
DC Trident (DCT)
DCT
56.81 9.0
2 Olivia Smoliga
Cali Condors (CAC)
CAC
57.04 7.0
3 Maaike de Waard
Cali Condors (CAC)
CAC
57.46 6.0
4 Simona Kubova
Energy Standard (ENS)
ENS
57.55 5.0
5 Georgia Davies
Energy Standard (ENS)
ENS
57.58 4.0
6 Linnea Mack
DC Trident (DCT)
DCT
58.02 3.0
7 Silvia Scalia
Iron (IRON)
IRON
58.21 2.0
8 Danielle Hill
Iron (IRON)
IRON
58.52 1.0

men 100M Back

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Mark Nikolaev
DC Trident (DCT)
DCT
49.25 15.0
2 Coleman Stewart
Cali Condors (CAC)
CAC
49.97 7.0
3 Evgenii Rylov
Energy Standard (ENS)
ENS
50.06 6.0
4 Guilherme Basseto
Iron (IRON)
IRON
50.21 5.0
5 Lorenzo Mora
Iron (IRON)
IRON
50.41 4.0
6 Mohamed Hassan
DC Trident (DCT)
DCT
51.97 -
7 Travis Mahoney
Energy Standard (ENS)
ENS
52.29 -
8 Brodie Williams
Cali Condors (CAC)
CAC
52.70 -

women 100M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Beata Nelson
Cali Condors (CAC)
CAC
58.25 12.0
2 Mary-Sophie Harvey
Energy Standard (ENS)
ENS
58.26 7.0
3 Anastasiya Shkurdai
Energy Standard (ENS)
ENS
58.53 6.0
4 Costanza Cocconcelli
Iron (IRON)
IRON
59.43 5.0
5 Isabella Hindley
DC Trident (DCT)
DCT
1:00.08 4.0
6 Bailey Andison
DC Trident (DCT)
DCT
1:00.34 3.0
7 Africa Zamorano Sanz
Iron (IRON)
IRON
1:01.06 -
8 Marie Pietruschka
Cali Condors (CAC)
CAC
1:01.92 -

men 100M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Andrei Zhilkin
Energy Standard (ENS)
ENS
52.33 12.0
2 Andreas Vazaios
DC Trident (DCT)
DCT
52.36 7.0
3 Leonardo Coelho Santos
Iron (IRON)
IRON
52.47 6.0
4 Marcin Cieslak
Cali Condors (CAC)
CAC
52.79 5.0
5 Robert Glinta
Iron (IRON)
IRON
53.35 4.0
6 Charlie Swanson
Energy Standard (ENS)
ENS
53.66 3.0
7 Mark Szaranek
Cali Condors (CAC)
CAC
54.54 -1.0
8 Serhii Shevtsov
DC Trident (DCT)
DCT
55.30 -1.0

women 100M Breast

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Lilly King
Cali Condors (CAC)
CAC
1:03.62 19.0
2 Molly Hannis
Cali Condors (CAC)
CAC
1:04.67 7.0
3 Tatiana Belonogoff
DC Trident (DCT)
DCT
1:05.15 6.0
4 Ida Hulkko
Iron (IRON)
IRON
1:05.19 5.0
5 Jessica Vall Montero
Energy Standard (ENS)
ENS
1:06.71 -
6 Maria Temnikova
DC Trident (DCT)
DCT
1:07.17 -
7 Jenna Strauch
Iron (IRON)
IRON
1:07.28 -
8 Viktoria Gunes
Energy Standard (ENS)
ENS
1:07.68 -

men 100M Breast

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Ilya Shymanovich
Energy Standard (ENS)
ENS
55.77 19.0
2 Nicolas Fink
Cali Condors (CAC)
CAC
56.76 7.0
3 Felipe Lima
Energy Standard (ENS)
ENS
57.43 6.0
4 Bernhard Reitshammer
Iron (IRON)
IRON
57.81 5.0
5 Erik Persson
Iron (IRON)
IRON
58.04 -
6 Tommy Cope
DC Trident (DCT)
DCT
58.08 -
7 Kevin Cordes
Cali Condors (CAC)
CAC
58.40 -
8 Cody Miller
DC Trident (DCT)
DCT
58.41 -

women 50M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Sarah fredrica Sjostrom
Energy Standard (ENS)
ENS
24.64 12.0
2 Ranomi Kromowidjojo
Iron (IRON)
IRON
25.06 7.0
3 Kelsi Dahlia
Cali Condors (CAC)
CAC
25.22 6.0
4 Melanie Henique
Iron (IRON)
IRON
25.38 5.0
5 Beata Nelson
Cali Condors (CAC)
CAC
25.40 4.0
6 Madeline Banic
Energy Standard (ENS)
ENS
25.48 3.0
7 Ting Wen Quah
DC Trident (DCT)
DCT
26.31 -
8 Anna Hopkin
DC Trident (DCT)
DCT
26.57 -1.0

men 50M Fly

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Nicholas Santos
Iron (IRON)
IRON
22.23 15.0
2 Camden Murphy
DC Trident (DCT)
DCT
22.50 7.0
3 Benjamin Proud
Energy Standard (ENS)
ENS
22.64 6.0
4 Jesse Puts
Cali Condors (CAC)
CAC
23.06 5.0
5 Zach Harting
DC Trident (DCT)
DCT
23.08 4.0
6 Andrei Zhilkin
Energy Standard (ENS)
ENS
23.20 -
7 Marcin Cieslak
Cali Condors (CAC)
CAC
23.40 -
8 Guilherme Basseto
Iron (IRON)
IRON
24.65 -1.0

women 200M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Siobhan Haughey
Energy Standard (ENS)
ENS
1:51.17 12.0
2 Barbora Seemanova
Iron (IRON)
IRON
1:55.03 7.0
3 Janja Segel
Energy Standard (ENS)
ENS
1:55.15 6.0
4 Erika Brown
Cali Condors (CAC)
CAC
1:55.42 4.5
4 Katerine Savard
Cali Condors (CAC)
CAC
1:55.42 4.5
6 Joanna Evans
DC Trident (DCT)
DCT
1:55.43 3.0
7 Leah Neale
DC Trident (DCT)
DCT
1:57.28 -
8 Costanza Cocconcelli
Iron (IRON)
IRON
1:57.60 -

men 200M Free

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Aleksandr Shchegolev
DC Trident (DCT)
DCT
1:42.29 10.0
2 Velimir Stjepanovic
DC Trident (DCT)
DCT
1:43.64 7.0
3 Kregor Zirk
Energy Standard (ENS)
ENS
1:44.41 6.0
4 Townley Haas
Cali Condors (CAC)
CAC
1:44.65 5.0
5 James Guy
Energy Standard (ENS)
ENS
1:44.87 4.0
6 Kacper Majchrzak
Cali Condors (CAC)
CAC
1:44.91 3.0
7 Luiz Melo
Iron (IRON)
IRON
1:45.00 2.0
8 Matt Richards
Iron (IRON)
IRON
1:46.69 -

mixed 4 X 100M Medley

Completed
finger scroll
Rank Team/Athlete Time (sec) Team Rating (pts)
1 Energy Standard (ENS) 3:32.62 30.0
Evgenii Rylov 50.05
Ilya Shymanovich 55.63
Anastasiya Shkurdai 56.07
Sarah fredrica Sjostrom 50.87
2 Cali Condors (CAC) 3:35.04 14.0
Coleman Stewart 50.31
Nicolas Fink 56.41
Kelsi Dahlia 56.06
Natalie Hinds 52.26
3 Iron (IRON) 3:36.98 12.0
Robert Glinta 50.22
Bernhard Reitshammer 57.63
Emilie Beckmann 57.39
Ranomi Kromowidjojo 51.74
4 Energy Standard (ENS) 3:37.80 10.0
Georgia Davies 57.29
Felipe Lima 58.69
Adam Barrett 50.15
Femke Heemskerk 51.67
5 DC Trident (DCT) 3:38.98 8.0
Mark Nikolaev 50.39
Tatiana Belonogoff 1:05.60
Zach Harting 50.41
Anna Hopkin 52.58
6 Cali Condors (CAC) 3:39.45 -
Olivia Smoliga 57.06
Lilly King 1:03.47
Jose Martinez 50.26
Eddie (Kuan-Hung) Wang 48.66
7 DC Trident (DCT) 3:39.88 -
Isabella Hindley 58.95
Tommy Cope 57.45
Camden Murphy 50.35
Annika Bruhn 53.13
8 Iron (IRON) 3:42.81 -
Lorenzo Mora 50.63
Ida Hulkko 1:04.91
Nicholas Santos 52.43
Danielle Hill 54.84

women 400M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Bailey Andison
DC Trident (DCT)
DCT
4:29.60 14.0
2 Viktoria Gunes
Energy Standard (ENS)
ENS
4:32.64 7.0
3 Africa Zamorano Sanz
Iron (IRON)
IRON
4:35.27 7.0
4 Kathrin Demler
Cali Condors (CAC)
CAC
4:35.60 7.0
5 Helena Rosendahl Bach
Energy Standard (ENS)
ENS
4:38.20 7.0
6 Maria Ugolkova
Iron (IRON)
IRON
4:38.43 3.0
7 Klaudia Nazieblo
DC Trident (DCT)
DCT
4:39.33 8.0
8 Leonie Kullmann
Cali Condors (CAC)
CAC
4:44.56 -

men 400M IM

Completed
finger scroll
Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Andreas Vazaios
DC Trident (DCT)
DCT
4:05.06 19.0
2 Brodie Williams
Cali Condors (CAC)
CAC
4:07.19 11.0
3 Charlie Swanson
Energy Standard (ENS)
ENS
4:07.73 9.0
4 Erik Persson
Iron (IRON)
IRON
4:09.09 5.0
5 Mark Szaranek
Cali Condors (CAC)
CAC
4:11.60 4.0
6 Travis Mahoney
Energy Standard (ENS)
ENS
4:13.47 5.0
7 Zane Grothe
DC Trident (DCT)
DCT
4:19.42 -1.0
0 Leonardo Coelho Santos
Iron (IRON)
IRON
-2.0

women 50M Skins

Completed
finger scroll

Round 1

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Mary-Sophie Harvey
Energy Standard (ENS)
ENS
26.24 10.0
2 Alexandra DeLoof
DC Trident (DCT)
DCT
26.26 6.5
2 Maaike de Waard
Cali Condors (CAC)
CAC
26.26 6.5
4 Silvia Scalia
Iron (IRON)
IRON
26.34 5.0
5 Beata Nelson
Cali Condors (CAC)
CAC
26.38 4.0
6 Linnea Mack
DC Trident (DCT)
DCT
26.43 3.0
7 Simona Kubova
Energy Standard (ENS)
ENS
26.75 2.0
0 Melanie Henique
Iron (IRON)
IRON
-2.0

Round 2

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Maaike de Waard
Cali Condors (CAC)
CAC
26.83 14.0
2 Alexandra DeLoof
DC Trident (DCT)
DCT
26.96 7.0
3 Mary-Sophie Harvey
Energy Standard (ENS)
ENS
27.04 6.0
0 Silvia Scalia
Iron (IRON)
IRON
-2.0

Final

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Maaike de Waard
Cali Condors (CAC)
CAC
27.87 14.0
2 Alexandra DeLoof
DC Trident (DCT)
DCT
28.01 7.0

men 50M Skins

Completed
finger scroll

Round 1

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Justin Ress
Cali Condors (CAC)
CAC
21.10 8.0
1 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
21.10 8.0
3 Maxim Lobanovszkij
Iron (IRON)
IRON
21.12 6.0
4 Ryan Hoffer
DC Trident (DCT)
DCT
21.13 5.0
5 Kliment Kolesnikov
Energy Standard (ENS)
ENS
21.18 4.0
6 Benjamin Proud
Energy Standard (ENS)
ENS
21.41 3.0
7 Jesse Puts
Cali Condors (CAC)
CAC
21.45 2.0
8 Aleksandr Shchegolev
DC Trident (DCT)
DCT
21.66 1.0

Round 2

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
22.28 14.0
2 Justin Ress
Cali Condors (CAC)
CAC
22.30 7.0
3 Maxim Lobanovszkij
Iron (IRON)
IRON
22.64 6.0
4 Ryan Hoffer
DC Trident (DCT)
DCT
23.27 -

Final

Rank Athlete Team Time (sec) Team Rating (pts)
1 Thom de Boer
Iron (IRON)
IRON
22.76 14.0
2 Justin Ress
Cali Condors (CAC)
CAC
23.30 7.0